جزئیات نحوه تشخیص اطلاعات غلط فرم اقتصادی

جزییات تازه‌ای از نحوه تشخیص اطلاعات درست و نادرست فرم اطلاعات اقتصادی خانوار با طرح پرسش‌هایی از میزان پرداخت اجاره و قسط بانكی، ارزش خودرو، زمین و باغ، ثبت شماره ملی و اثر انگشت منتشر شد.

به گزارش فارس، برخی اسناد كارگروه تحولات اقتصادی خانوار حاكی است، بر پایه مباحثی كه در كارگروه تحول اقتصادی درباره مرحله شناسایی افراد خانوارهای هدف مطرح شد، روش‌های گوناگون جمع‌آوری اطلاعات مورد بررسی قرار گرفت كه در قالب دو فرایند استفاده از آمارهای ثبتی و یا جمع‌آوری مستقیم اطلاعات به روش خوداظهاری بود.

مثلا…..سؤالات پرسشنامه به گونه‌ای است كه عموماً بتوانند همدیگر را كنترل یا چك كنند
سؤالات پرسشنامه طرح به گونه‌ای در كنار هم قرار داده شدند كه عموماً بتوانند همدیگر را كنترل یا چك نمایند. برای مثال، فردی كه دارای مدرك تحصیلی لیسانس است و شغل وی كارمند نیز درج شده است، نمی‌تواند درآمدی كمتر از حداقل حقوق تعیین شده توسط دولت را اعلام نماید و یا كسی كه دارای درآمد برای مثال بیش از یك میلیون تومان در ماه است و دارای واحد مسكونی ملكی است، احتمالاً نمی‌تواند فاقد خودرو باشد.

كسی كه ماهیانه یك میلیون تومان قسط پرداخت می‌‌كند، نمی‌تواند درآمدی كمتر از یك میلیون تومان را اعلام نماید و به همین ترتیب، روابط گوناگونی بین پرسش‌ها هست كه همدیگر را چك می‌نمایند….

کل مطلب را در اینجا ببینید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *