جاسوس؟؟

دیروز جمعه ساعت حدود هشت و بیست دقیقه‌ی شب، برنامه‌ای از کانال یک پخش شد که به موضوع جاسوسی برای اسرائیل می‌پرداخت.

از جریان قلابی پاداش 10 میلیون دلاری برای اخباری در مورد رون آراد و بنیادی که برای این کار راه انداخته بودند.

در این مستند، عکس همه‌ی افرادی که تحت عنوان «فریب‌خورده» معرفی شده بودند، مشخص نبود اما از همه تعجب‌برانگیزتر، حضور نادر کریمی جونی با زیرنویس «جاسوس رژیم صهیونیستی» بود.

نادر کریمی در این فیلم توضیح داد که چگونه با دریافت یک ای.میل و بعداً دریافت ای.یمیل‌های بعدی، در نهایت سر از کنسول‌گری اسرائیل در شهر استانبول ترکیه درآورده است.


من که داشتم از تعجب شاخ درمی‌آوردم.

اگر اعترافات نادر کریمی درست باشد، چه‌جوری می‌شود که یک روزنامه‌نگار باسابقه و حرفه‌ای (که بیشتر عمر حرفه‌ای‌اش را در حوزه‌ی سیاسی و در روزنامه‌های  مختلف کار می‌کرده) به همین سادگی در تور اسرائیل گیر افتاده است.

نمی‌دانم این اعترافات چقدر درست است. واقعاً  خودم هم گیج شده‌ام...

این برنامه امشب (شنبه شب) هم ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “جاسوس؟؟

 1. تا جایی که من یادم هست تو مدت سه سالی که تو جهان صنعت با نادر کریمی کار کردم، اون دهها بار به جلسات وزارت اطلاعات و دولت می رفت.حالا چطوری ممکنه که یهو بگیرن و اعلام کنن جاسوسه و 10سال بره حبس، من که باورم نمیشه. حتی چند وقت قبل با خاطره وطن خواه دعوام شد سر اینکه گفتم باور نمیکنم نادر کریمی تو اوین باشه.

  [پاسخ]

  پویا نعمت‌اللهی پاسخ در تاريخ بهمن 2ام, 1389 13:23:

  سلام

  والله من که حسابی گیج شده‌ام. نمی‌دونم چی باید گفت.

  به هر حال ممنون

  [پاسخ]

 2. تا جايي كه من يادمه اون هميشه كشته مرده كارهاي امنيتي بود اما هيچ موقع زمينه انجام اين كار براش مهيا نشد.جالبه كه نادر هر جا كه نشسته بود به هر كس كه رسيده بود گفته بود كه من يك زماني به مدت كوتاهي در يك پروژه به وزارت اطلاعات مشاوره دادم.اين حرفو خيلي ها از دهن نادر شنيدند.شايد چون اين طرفي ها نتونستندجذبش كنند …
  به هر حال نادر اين اواخر خيلي مشكلات مالي هم داشت كه دوستانش در جريانند.اين موضوع يك مشكل خانوادگيه كه نقلش اينجا صحيح نيست.اما در حدود 30 تا 40 ميليون تعهد داشت كه بايد جور مي كرد.يك 10 ميليوني هم كه براي راه اندازي يك ماهنامه هزينه كرد و كارش نگرفت و دود هوا شد و…
  حيف از نادر كه بچه بسيار با انرژي و خوش فكري بود كه خودش رو نفله كرد.

  [پاسخ]

 3. حالبه که شما هنوز تلوزیون ایران رو میبینید ، ما که از بعد انتخابات باهاش قهریم !

  [پاسخ]

 4. آیا واقعیت داری که زمانی کارمند حراست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بوده است یانه؟

  [پاسخ]

 5. به نظر مي‌رسه همه بدون هيچ‌گونه اطلاعاتي قادرند قضاوت كنند و يك فرد را تا حدي كه مجاز نباشند هم محكوم كنند. به جاي اين نظرها فقط كافي است براي يك لحظه هم كه شده خودمان را در مكان و شرايط اين زندانيان مظلوم تصور كنيم و ببينيم آيا براي كم‌ترين ميزان هم ممكن است اين اعترافات تحت فشار اتخاذ شده باشد يا خير؟ قضاوت كنيد!

  [پاسخ]

  پویا نعمت‌اللهی پاسخ در تاريخ فروردین 9ام, 1390 10:39:

  بله.

  من هم با شما موافق‌ام

  [پاسخ]

 6. من وقتی که ۵ساله بودم پدر من رو با دستبند بردند ومن تا ۲سال توانایی دیدن پدرم رو نداشتم و بعد۲سال من توانستم پدرمو ببینم و و وقتی من۱۰ ساله بودم پدرم از زندان آزاد شد

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *