سلطان قلبها ٬ ۲۰ تومن

حتما همه شما یک آهنگ یا چند آهنگ خاص را به عنوان یک ترانه ماندگار و دوست داشتنی برای خود  دارید که همواره از شنیدن آنها لذت میبرید. برای این حقیر باید از آهنگ  سلطان قلبها ( البته نسخه اصلی در فیلم که با صدای عهدیه اجرا شده )  نام برد. من همیشه هنگامی که این آهنگ نواخته می شود ؛ ناخودآگاه شعر اصلی آهنگ را هم زمزمه میکنم. داستان مربوط می شود به حدود  ۱۰  سال قبل که به میدان انقلاب رفته بودم. سالها بود که در این میدان ؛ یک نوازنده آکاردیون (  که یک پایش هم لنگ میزد ) به نواختن ساز مشغول بود و پولی از مردم میگرفت . ظاهرا تخصص این آقا ؛ مانند بقیه همکارهای خود ؛ همین ترانه سلطان قلبها بود البته با این تفاوت که این یکی ؛ خیلی زیباتر مینواخت. خلاصه از دور که صدای آهنگ مورد علاقه را شنیدم ؛ تندتر رفتم تا به نوازنده نزدیکتر باشم. همچنان که او مشغول نواختن ماهرانه بود ؛ نفهمیدم چطور شد که من هم به او نزدیکتر شده و  شروع به زمزمه ترانه اصلی کردم.ام ظاهرا صدایم کمی از حد زمزمه بیشتر شده بود ؛ چونکه یکباره در آن حال و هوا یک چیزی به دستم خورد. دقیقتر که شدم دیدم یک اسکناس ۲۰ تومانی داخل مشتم گذاشته شده است.!!!

نمیدانستم باید چکار می کردم ؛ ولی شاید تن صدایم را کمتر کردم یا …(  باور کنید خودم هم یادم نیست ). تا یادم نرفته بگویم که هنوز آن ۲۰ تومانی را نگاه داشته ام .

هرچند این آهنگ برای عارف ٬ شهرت و محبوبیت آورد ولی برای این حقیر فقط یک بیست تومانی داشت و بس

اما چرا این داستان را تعریف کردم ؟؟ دلیل آن ؛ شنیدن چند باره این ترانه در مجموعه  پنجاه سال موسیقی ایرانی بود.

مگر قرار نیست در این وبلاگ ها ؛ حرفها و درددل ها و خاطرات خودمان را بزنیم ؟؟؟؟؟ حالا همه با هم با ریتم ترانه یکبار دیگر این آهنگ را با شعر اصلی آن همسرایی میکنیم.

یه شب یه روز یه ماه یه سال / یه عمره که می گردم بدحال / چون کبوتری بی پر بی بال /میرم همه جا

————————————————————

یه روز دیدم گم شد جونم / دور افتادم از آشیونم / بی خون مونم سرگردونم /  بی  او به خدا

————————————————————

سلطان قلبم کجایی کجایی ؛ رفتی که بر من به شادی گشایی ؛ دروازه های بهشت طلایی ؛ اما صد افسوس

————————————————————-

رفتی و برد از کفم زندگانی ؛ عشق و امید منو در جوانی ؛ رفتی کجا ای که دردم ندانی ؛ دردم ندانی

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “سلطان قلبها ٬ ۲۰ تومن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *