در مورد ادغام وزارت‌خانه‌های «نفت» و «نیرو»

خبرگزاري فارس از قول معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور،  از تصويب ادغام وزارتخانه هاي  نفت و نيرو در جلسه هيات وزيران خبر داد.

ماده‌ی 53 قانون برنامه‌ی پنجم:

دولت مکلف است یک یا چند وزارتخانه را به نحوی در وزارتخانه‌های دیگر ادغام نماید که تا پایان سال دوم برنامه تعداد وزارتخانه‌ها از بیست و یک وزارتخانه به هفده وزارتخانه کاهش یابد.

 

این در حالی است که معاون برنامه‌ریزی وزارت نفت اظهار داشته که نظر كارشناسي از وزارت نفت براي ادغام با وزارت نيرو خواسته نشده است.


قبل‌تر وزير نفت نيز در نشست خبري در حاشيه پنجاهمين سالگرد تأسيس اوپک در پاسخ به پرسشي در خصوص ادغام وزارتخانه‌هاي نفت و نيرو و خروج وي از وزارت نفت گفته بود: «هيچ تصميمي براي ادغام وزارتخانه‌هاي نفت و نيرو در دولت گرفته نشده است و هر تصميمي در دولت گرفته شود حتما قابل اجرا خواهد بود.»

در عین حال معاون پژوهشي وزير نفت در گفت‌وگو با فارس اعلام كرده که ادغام شتاب‌زده‌ی معاونت‌های این دو وزارت‌خانه، باعث بروز مشكلات جدي خواهد شد.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

پی‌نوشت: فعلاً اطلاعات در همین حد است.

مطالب مرتبط

 1. من واقعا بعید می‌دونم امکان این کار وجود داشته باشه. جدا از سیستم رانتی و حاکمیتی نفت، اصولا انرژی و مدیریت یکپارچه‌اش هنوز تو ایران یکپارچه نشده و صرفا در حد ایده‌های مبتدیانه باقی مانده. هنوز نفت برای خودش یک سازمان خودکفا و جداست که به صورت سنتی و کهنه مدیریت می‌شه. وارد عصر دانش جدید نشده، لذا بحث مدیریت یکپارچه انرژی تو این وضعیت منتفیه.

  [پاسخ]

  پویا نعمت‌اللهی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 18ام, 1390 12:50:

  سلام

  اگر واقعاً به این نتیجه برسند که باید این کار انجام شود، آن‌وقت حتماً انجام‌اش خواهند داد.

  ملاحظاتی که شما ذکر کردی هم برای‌شان مهم و بازدارنده نخواهد بود.

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *