آخرین اخبار هدفمندسازی یارانه‌ها تا امروز

متوسط قيمت هر مترمكعب آب شرب براي كل كشور در منازل مسكوني 250 تومان و براي قيمت آب بخش صنعت 400 تومان در زمان اجراي هدفمندي يارانه ها تعيين شده است.
قيمت آب امروز توسط دولت به صورت رسمي اعلام خواهد شد.

یک مسئول در پاسخ به اين سؤال كه مگر قرار نبود كه قيمت آب در مرحله اول هدفمندي يارانه‌ها گنجانده نشود، گفت: اين‌گونه نيست و بر اساس قانون مصوب مجلس قيمت آب طي 10 ماه جلسه كاري توسط كارگروه تحول اقتصادي تعيين شده است.

وي ادامه داد: قيمت آب بسيار پيچيده‌تر از قيمت برق است بنابراين بايد امروز نيز منتظر ماند تا قيمت آب به صورت رسمي توسط دولت اعلام شود.

اما بر اساس  گزارش ایلنا،  قيمت هر متر مكعب آب به طور متوسط 283 تومان تعيين شده و اين در حالي است كه پيش از اين معاون وزير نيرو قيمت متوسط پرداختي از سوي مشتركين براي هر متر مكعب آب را 80 تومان اعلام كرده و تاكيد كرد در مناطق محدودي از كشور مشتركين به ازاي هر متر مكعب آب 200 تومان پرداخت مي‌كنند.

بر اساس آمار وزارت نيرو،  قيمت تمام‌شده‌ی توليد هر متر مكعب آب برابر با 590 تومان است

##################################

قيمت پيشنهادي وزارت نيرو براي برق خانگي حدود 43 تومان بود كه دولت سرانجام 27.9 تومان را به تصويب رساند.

بر اساس قيمتهاي جديد برق كه دولت تصويب كرده است:

قيمت برق به ازاي مصرف صفر تا 100 كيلووات ساعت 270 ريال

قيمت برق مازاد بر 100 كيلووات تا 200 كيلووات 320 ريال و

قيمت برق مازاد بر 200 كيلووات تا 300كيلووات نيز 720 ريال

قيمت برق مازاد بر 300 كيلووات تا 400 كيلووات 1300 ريال،

قيمت برق مازاد بر 400 كيلووات تا 500 كيلووات 1500 ريال،

قيمت برق مازاد بر 500 كيلووات تا 600 كيلووات 1900 ریال و

قيمت برق مازاد بر 600 كيلووات نيز 2100 ريال اعلام شده است.

بدین ترتیب شيب قيمت برق تجاري نيز تندتر از برق خانگي است و ديماند ثابت آن گران‌تر شده است.

یک مقام مسئول افزود: قيمت متوسط برق خانگي قبل از اجراي هدفمندي يارانه‌ها حدود 17 تومان بود كه با اجراي هدفمندي يارانه‌ها اين قيمت به 22 تومان افزايش يافته است.

##################################

هر كيلوگرم آرد در كل كشور بين 280 تا 300 تومان خواهد بود و در واقع از امروز ديگر آرد 400 توماني، 450 توماني و يا 75 ريالي وجود نخواهد داشت.

یک مقام با بيان اينكه قيمت نان را استانداري‌ها بر اساس ملاحظات استاني تعيين مي‌كنند، اظهار داشت: در خصوص قيمت نان استان تهران نيز با استانداري تهران توافقاتي صورت گرفته است.

معاون وزير بازرگاني اظهار داشت: با توجه به سهميه‌اي كه هنوز در اختيار نانوايي‌ها هست تا اطلاع ثانوي قيمت نان تغيير نمي‌كند و پس از اطلاعيه استانداري‌ها در خصوص قيمت نان همه واحدها با آرد تك نرخي و قيمت مشخص اقدام به فعاليت مي‌كنند.

##############################

حامل انرژي بنزين معمولي پس از هدفمند يارانه‌ها به دو قيمت سهميه‌اي 400 و آزاد 700 تومان ارائه خواهد شد. همچنين قيمت سهميه‌اي بنزين سوپر 500 و آزاد آن 800 تومان ارائه خواهد شد.

همچنین مسئولان ستاد حمل و نقل سوخت تاكيد مي كنند كه بنزين 100 توماني موجود در كارتهاي سوخت اعم از سهميه دي ماه و موجودي ماه هاي قبل تا پايان مصرف رانندگان اعتبار دارد.


بر اساس اين گزارش قيمت گاز خودرو يا CNG نيز كه بر دو مبناي حجم و وزن سنجيده مي‌شود در هر متر مكعب 300 تومان يا در هر كيلوگرم 405 تومان عرضه خواهد شد.

اين گزارش حاكي است ظرفيت مخازن بزرگ 75 ليتري CNG نصب شده روي خودروها 20 متر مكعب يا 13 كيلوگرم است.

بر اين اساس گاز مايع يا LPG نيز از ديگر حامل‌هايي است كه افزايش قيمت خواهد داشت كه قيمت آن در دو بخش حمل‌ونقل و مصارف خانگي (سيلندرهاي 11 كيلويي) متفاوت خواهد بود. قيمت LPG كه ارزش سوختي بسيار بالاتري نسبت به CNG دارد در بخش حمل‌ونقل هر ليتر 300 تومان يا هر كيلو 540 تومان ارائه مي‌شود. همچنين قيمت اين حامل انرژي براي مصارف خانگي هر ليتر 100 يا هر كيلو 180 تومان است.

بر اساس اين گزارش به دليل ارزش بالاي سوختي LPG و امكان استفاده آن در بخش‌هاي ديگر از پايان دي‌ماه به بعد به صورت كنترل‌شده ادامه خواهد يافت.

بر اساس اين گزارش قيمت گاز خودرو يا CNG نيز كه بر دو مبناي حجم و وزن سنجيده مي‌شود در هر متر مكعب 300 تومان يا در هر كيلوگرم 405 تومان عرضه خواهد شد. اين گزارش حاكي است ظرفيت مخازن بزرگ 75 ليتري CNG نصب شده روي خودروها 20 متر مكعب يا 13 كيلوگرم است.

####################################

بر اين اساس گاز مايع يا LPG نيز از ديگر حامل‌هايي است كه افزايش قيمت خواهد داشت كه قيمت آن در دو بخش حمل‌ونقل و مصارف خانگي (سيلندرهاي 11 كيلويي) متفاوت خواهد بود. قيمت LPG كه ارزش سوختي بسيار بالاتري نسبت به CNG دارد در بخش حمل‌ونقل هر ليتر 300 تومان يا هر كيلو 540 تومان ارائه مي‌شود.

همچنين قيمت اين حامل انرژي براي مصارف خانگي هر ليتر 100 يا هر كيلو 180 تومان است.

بر اساس اين گزارش به دليل ارزش بالاي سوختي LPG و امكان استفاده آن در بخش‌هاي ديگر از پايان دي‌ماه به بعد به صورت كنترل‌شده ادامه خواهد يافت.

###############################

قيمت نفت‌گاز (گازوئیل) براي بخش‌هاي حمل‌ونقل، كشاورزي و صنعت به صورت سهميه‌اي با كارت هوشمند سوخت معادل 150 تومان

و به صورت آزاد 350 تومان ارائه مي‌شود.

در عين حال قيمت نفت‌گاز نيروگاهي 350 تومان و

نفت كوره نيروگاهي 200 تومان تعيين شده است.

در عين حال نفت كوره حرارتي نيز 200 تومان

و نفت سفيد حرارتي كه بر اساس مصارف خانگي با كالابرگ ارائه مي‌شود و سهميه آن نيز به‎صورت منطقه‌اي تعيين شده است، به قيمت 100 تومان ارائه مي‌شود.

اين گزارش حاكي است بنزين معمولي براي حمل‌ونقل دريايي شناورهاي صيادي به قيمت 400 تومان و

براي شناورهاي تفريحي و باري به قيمت 700 تومان ارائه مي‌شود.

بر اين اساس نفت‌گاز حمل و نقل دريايي صيادي به دو قيمت 150 و 350 توماني سهميه‌اي و آزاد ارائه مي‌شود و

اين حامل براي شناورهاي ايراني با هر نوع كاربري در آب‌هاي بين‌المللي مشرف به كشورهاي همسايه 350 تومان قيمت‌گذاري شده است.

همچنين قیمت  نفت‌گاز در فرآیند بانكرينگ (سوخت‌رساني به كشتي‌ها بر روی آب) براي شناورهاي ايراني و خارجي با هر نوع كاربري در آب‌هاي بين‌المللي به نرخ بين‌المللي بانكرينگ و به نرخ روز دنيا كه به‏صورت هفتگي بر اساس قيمت‌هاي بين‌المللي تعيين مي‌شود، ارائه خواهد شد.

در عين حال نفت‌گاز دريايي مسافربري داخلي كه سهميه آن بر اساس تقسيم‌بندي ستاد مديريت حمل‌ونقل و سوخت تعيين مي‌شود به قيمت 150 تومان ارائه خواهد شد.

#################################

قيمت جديد گاز براساس قانون هدفمند كردن يارانه‌ها كه قرار است از امروز مورخ 28 آذرماه 89 اجرا شود به ميزان هر متر مكعب به طور ميانگين 50 تومان افزايش پيدا مي‌كند.

یک مقام افزود: اين قيمت جديد يكي از گزينه‌هايي است كه قرار است اجرا شود و گزينه نهايي قيمت امروز به طور رسمي اعلام خواهد شد.

شيخ بهايي اظهار كرد: اين ميانگين براي دهك‌هاي اول و دوم به ازاي هر متر مكعب 20 تومان است و براي دهك‌هاي نهم و دهم بيشتر از اين مقدار خواهد بود.

وي با اشاره به اينكه قيمت‌هاي جديد قرار است از امروز اعمال شود، گفت: در صنايع بزرگ قيمت‌ها افزايش پيدا خواهد كرد و چون بخش خانگي حجم زيادي را خواهد برد كنتورخواني از ماه قبل تا تاريخ جديد با قيمت قبلي يعني 13 تومان و از تاريخ 28 آذر تا كنتورخواني جديد با قيمت‌هاي جديد اعمال خواهد شد.

شيخ بهايي افزود:‌ اين قيمت‌ها براي مناطق پنج‌گانه سردسير يكسان است اما اين مناطق با توجه به حجم هر متر مكعب گازي كه قرار است مصرف كنند و جدول آن قبلاً تهيه و اعلام خواهد شد متفاوت است.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

پی‌نوشت:

جزئيات سهميه‌ جديد تاكسي و آژانس و برنامه دولت براي كنترل نرخ حمل ‌بار در این‌جا

جزئيات قيمت‌هاي جديد برق، گاز، آب، آرد و سوخت هواپيما اعلام شد.

قيمت بنزين هواپيما براي ايرلاين‌هاي ايراني 400 تومان و براي هواپيماهاي ايرلاين‌هاي خارجي به نرخ بين‌المللي خواهد بود. این نرخ قبلاً برای شرکت‌های داخلی و به‌صورت FIX، معادل 100 تومان بود.

اختصاص سهميه 300 تا 2 هزار ليتري گازوئيل 165 ريالي به ناوگان باري و مسافري در این‌جا

جزئيات قيمت حامل‌هاي انرژي در بخش كشاورزي تشريح شد. بدین ترتیب که در بخش كشاورزي قيمت برق 14 تومان براي هر كيلووات ساعت تعيين شد.

همچنین قيمت آب كشاورزي در زمان هدفمندي يارانه‌ها تغييري نخواهد داشت .


فرزين در خصوص قيمت گازوئيل تصريح كرد: براي بخش كشاورزي روزانه 10 ميليون ليتر در نظر گرفته شده كه قيمت هر ليتر گازوئيل در محدوده سهميه‌بندي 150 تومان است.در عين حال نرخ دوم قيمت گازوئيل 350 تومان است كه براي مصرف خارج از سهميه در نظر گرفته شده است.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “آخرین اخبار هدفمندسازی یارانه‌ها تا امروز

 1. باسلام و خسته نباشید هر طرحی فراز و فرودی دارد و برای بالا رفتن از پله های ترقی و رسیدن به پیشرفت باید از نردبان بالا رفت که برای بالا رفتن باید پا بر پله های گذاشت که طبعا برخی پله ها پایین زحمت بیشتری را می بایست تحمل کنند البته با بحث صرفه جویی ، کم شدن تن ها تن ها ماشین نان خشک و سفره های رنگارنگ ،چشم و هم چشمی و غرورهای بی جا از بین خواهد رفت

  [پاسخ]

 2. هر متر مکعب آب چند لیتر است
  هزینه تفکیک هر کنتور آب چقدر هزینه دارد

  [پاسخ]

  پویا نعمت‌اللهی پاسخ در تاريخ دی 2ام, 1389 9:43:

  هر متر مکعب به گمانم هزار لیتر است.

  در مورد تفکیک کنتور آب، باید به‌عرض برسانم که شرکت آب در این باره نمی‌تواند کمکی کند و خودشان گفته‌اند که این کار بسیار سخت است.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر به منطقه‌ی مربوطه‌ی شرکت آب مراجعه فرمایید.

  ممنون

  [پاسخ]

 3. سلام تورو خدا جوابمو بدین تکلیفه ما که جا موندیم با این شرایط قیمتها چی میشه کی سایت باز میشه ما ثبت نام کردیم فقط شماره حسابمون وارد نشده تورو خدا یکی جواب منو بدههههههههههههههه

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *