معرفی یک نرم‌افزار مفید

والله این بنده‌ی حقیر، از این سیستم‌ها و نرم‌افزارها و محتویات وب و اینترنت، چیز زیادی سر در نمی‌آورم. فوقش همین وبلاگ و خلاصه چیز‌های دم‌دستی.
تا مجبور نباشم، سراغ چیزی نمی‌روم. و چون در این زمان ناگزیر هستی که یک حداقل‌هایی را بدانی (و این حداقل‌ها روز به روز بیشتر می‌شوند)، این‌جانب نیز از روی جبر روزگار، چیزهایی در این عالم وب می آموزم.
مثلا این‌که یک دورانی توی YAHOO ایمیل داشتم، ولی بعدش که با gmail آشنا شدم متوجه شدم که ماندن تحت لوای YAHOO، فقط وقت هدر دادن است. و یا تا مدت‌ها بر روی اکسپلورر مقاومت می‌کردم، ولی به مرور دریافتم که همین فایر‌فاکس خودمان چه امکاناتی دارد و من غافل بودم. البته منظورم از امکانات فقط سهولت کار برای آدم تنبلی مثل من بود، والا اگر اکسپلورر می‌توانست این سهولت را فراهم کند، حتما حالا حالاها آلوده‌ی فایر‌فاکس نمی‌شدم.
بگذریم…
چند روز پیش، فایل PDF سالنامه‌ی توفیق را در سایت خوابگرد دیدم. الان یادم نیست که سید خوابگرد عزیزم، از کجا آن لینک را گرفته بود. فایل را در همان قالب دانلود کردم. اما به هیچ‌ وجه باز نشد. بردم و فایل را توی نسخه‌ی PDF ورژن 7 هم امتحان کردم و باز هم باز نشد. گفتم که چیز زیادی هم سر در نمی‌آورم.
خواستم از این یکی سید بپرسم. ولی از بس بابت هر چیز درشت و کوچک مزاحم‌اش می‌شدم (و البته با بزرگواری‌هایش سعی در راهنمایی من خرفت دارد؛ ولی باز هم موفق نیست)، رویم نمی‌شد.
خلاصه بدجوری معطل و درمانده شدم. تا این‌که اتفاقی به  این‌جا رسیدم.
با بی‌تفاوتی، برنامه را دانلود کردم و دیدم ای‌بابا. جواب می‌دهد.
فقط خواستم گفته باشم. به قول کارشناسان، همان اطلاع‌رسانی.
فکر می‌کنم برای امثال من که فرمت PDF را فقط برای باز کردن و دیدن فایل‌ها به کار می‌برند؛ چیز مفیدی باشد.
==================
اسم‌ نرم‌افزار: sumarta pdf
برای دانلود سالنامه‌ی توفیق سال 1349،به  این‌جا بروید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *