قبض موبایل

همراه اول قبل از توزیع پستی قبوض تلفن همراه، یک اس.ام.اس برای مشترکان ارسال و  مبلغ قبض به همراه  شناسه‌ی قبض و پرداخت را  به مشتریان‌اش اعلام می‌کند.

من تقریباً روند مشخصی را در استفاده از موبایل‌ام پیش گرفته‌ام و همیشه هم پول قبض بعدی موبایل را می‌توانم حدس بزنم.

اما در پیامکی که اخیراً از طریق همراه اول برایم ارسال شد، با کمال تعجب دیدم که مبلغ قبض خیلی زیاد شده است.

از چند نفر دیگر هم که پیامک مشابهی دریافت کرده بودن، سؤال کردم و آن‌ها هم اظهار داشتند که پول قبض‌شان تقریباً دو برابر شده است (بدون این‌که تغییر خاصی در میزان مکالمات‌شان به‌وجود آمده باشد).

گمان کنم همراه اول دست‌به‌کار شده و تعرفه‌ها را بی‌سروصدا تغییر داده است.

شما هم اگر تجربه‌ی مشابهی در مورد قبض‌تان در این سری (یعنی سری سوم قبض‌ها در سال 1390) دارید، با من و بقیه در میان بگذارید.

================

پی‌نوشت:

رئیس شورای ملی رقابت در تاریخ 13 مهر ماه  از بررسی پیشنهادات شرکت مخابرات ایران برای تغییر تعرفه‌های مخابراتی خبر داد و تاکید کرد که جزییات تعرفه‌های جدید مکالمات تلفنی هفته‌ی آینده مشخص می شود.

موضوع تغییر تعرفه‌های تلفن ثابت که حدود 7 سال است بدون تغییر مانده، از سال گذشته مطرح شده و طی آن شرکت مخابرات ایران درصدد تغییر این تعرفه‌ها با توجه به زمان و مکان برای مشترکان تلفن ثابت و موبایل است که از آن به عادلانه‌کردن تعرفه‌های مخابراتی تعبیر می‌کند.
هم اکنون قیمت یک پالس مکالمه تلفن ثابت 44.7 ریال محاسبه می‌شود و تعرفه‌ی تلفن همراه اپراتور اول با توجه به میزان مسافت و جابه‌جایی مشترکان متفاوت است.
میزان تعرفه‌ی مکالمات تلفن همراه را به نقل  از سایت شرکت مخابرات استان تهران در این‌جا ببینید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *