آشنایی با گروه هنری «پارین»

تعدادی از دوستان هنرمندم اقدام به تشکیل گروه هنری پارین کرده‌اند.

از آن‌ها خواستم در راستای معرفی خودشان برای درج در این سایت چیزی بنویسند.

اجابت کردند که در ادامه می‌آید:

========================

گروه هنری پارین از ابتدای سال 1390 برای فعالیت در حوزه‌ی هنر و به انگیزه ترویج فرهنگ خرید آثار اصل (اورجینال) در شهروندان شروع به کار کرده است.

اعضاء این گروه همگی از هنرمندان رشته‌های مختلف هستند و سعی بر رونق فروش آثار هنری دارند.

مانیفست گروه براین مبنا قرار گرفته که شهروندان قشر متوسط به بالای جامعه، بازار فراموش‌شده‌ی اقتصاد هنر هستند که پتانسیل بسياري برای حضور در این عرصه دارند.

این بازار باکره، حلقه‌ی مفقوده‌ی زنجیر اقتصاد هنر است که باید روی آن فکر و سرمایه‌گذاری کرد. با توجه به پرهیز و عدم تمایل این شهروندان از حضور در گالری‌ها،  پارین قصد دارد گالری‌ها را به مکان‌های عمومی منتقل  کند تا به این قشر نزدیک شود.

ارائه‌ی  آثار هنری در مکان‌های مورد علاقه و صمیمی این شهروندان تاثیرات مثبتی خواهد داشت که حتی اگر منجر به خرید اثر نشود، راه ترویج فرهنگ را هموارتر خواهد کرد.

گروه پارین معتقد است فقط 4 دلیل برای خرید یه اثر هنری کافی است:

شما با خرید اثر هنری به محل زندگی و یا کار خود زیبایی می‌بخشید.

وجود يك اثر هنري در محل زندگي يا كار شما باعث زيبايي و طراوت محيط مي‌شود. آثار هنري علاوه بر چشم‌نواز بودن، ذهن بيننده را نيز مشغول كرده و به فكر وامي‌دارد.

با خرید اثر هنری سرمایه‌گذاری می‌کنید.

تجربه سالیان نشان داده که قیمت آثار هنری اصل (اورجینال) در طول زمان نه تنها کاهش نمی‌یابد، بلکه روزبه‌روز بیشتر می‌شود. در کشور ما نیز در سال‌های اخیر این رشد بسیار محسوس بوده و سود فراوانی را نصیب مجموعه‌داران کرده است.

خرید آثار هنری در کشورهای پیشرفته دنیا در سبد سالیانه خانواده‌ها جزء ثابت است و معمولا از پشتوانه‌های مالی خانواده محسوب می‌شود. معروف است در هر خانواده‌ی انگلیسی یک اثر ارجینال در منزل خود دارد که به آن افتخار می‌کند. در کشور ما متاسفانه این رسم باب نشده و توجهی به این امر نمی‌شود.

به هنرمندان برای خلق آثار جدید یاری می‌دهید.

خريد اثر هنري از هنرمند از دو سو براي او ايجاد انگيزه براي خلق اثر جديد مي‌كند: اول باعث دلگرمي او از بابت داشتن مخاطب براي اثرش است؛ و دوم آنكه با تزريق مالي، زمينه را براي نداشتن دغدغه‌ی گذران زندگي و تهيه مواد و ابزار توليد اثر فراهم مي‌كند.

به گردش پول در زمینه فرهنگ و هنر کشور کمک می‌کنید.

عدم گردش پول در بخش هنري يكي از معضلات اين  عرصه است. شما با خريد و فروش اثر هنري به گردش پول در اين بخش كمك فراواني مي‌كنيد.

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “آشنایی با گروه هنری «پارین»

  1. سلام بنده از گرافیستهای قزوین هستم.مطمئننااگر این گروه دردیگر شهرهای ایران هم راه اندازی شود بسیار موفق تر خواهدبود.برای مموفقیت این گروه تمام تلاشمو خواهم کرد.

    [پاسخ]

  2. با سلام .من گرافيستم و اهل شمالم .خيلي دوست دارم همكاري با گروه هاي هنري رو .ايشاا… كه روزي بتونم

    [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *