ادغام «نفت» و «نیرو» به کجا رسید؟

استارت داستان ادغام این دو وزارت‌خانه از این‌جا بود.

اما اوضاع ظاهراً خیلی خر تو خر است.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع‌رساني دولت، با تصويب هيات وزيران، وزارت نفت با همه امكانات، ‌تجهيزات،‌ اموال منقول و غيرمنقول و نيروي انساني و تعهدات مربوط در وزارت نيرو ادغام شد.

دقت بفرمایید لطفاً

وزارت نفت در وزارت نیرو ادعام می‌شود.

بر اين اساس، كار گروهي متشكل از وزير نيرو، معاونان برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور و توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور تشكيل شد تا نسبت به تهيه تشكيلات جديد و تعيين تكليف اموال، امكانات، تجهيزات، نيروي انساني و اختيارات و وظايف جديد اقدام و نتيجه براي طي مراحل قانوني به هيئت وزيران ارائه شود.

به گزارش  فارس، در كارگروه تشكيل‌شده براي تهيه‌ی تشكيلات جديد و تعيين تكليف اموال، امكانات، تجهيزات، نيروي انساني و اختيارات و وظايف وزارتخانه جديد ناشي از ادغام وزارتخانه‌هاي نفت و نيرو اثري از نمايندگان وزارت نفت ديده نمي‌شود. 

بر اساس اين گزارش وزارت نفت وظايف بسيار كلاني را در حوزه‌ی توليد نفت و گاز و تامين انرژي كشور دارد به‌گونه‌اي كه اين وظايف با حوزه‌ی ماموريتي وزارتخانه‌ی نيرو قابل مقايسه نيست. به همين دليل غيبت نمايندگاني از وزارت نفت در تعيين ساختار وزارتخانه جديد ابهام و سؤالات زيادي ايجاد مي‌كند.

در این وسط، معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا در پاسخ به اين سؤال كه تحليل شما از منحل شدن وزارت نفت و ادغام شدن آن در وزارت نيرو چيست؟ گفت: اين مصوبه‌ی دولت است و ما هيچ نقشي در اين مصوبه نداشتيم.

این در حالی است که عضو كميسيون انرژي مجلس گفت: دولت بعد از بررسي‌هاي كارشناسي بايد لايحه‌ی تشكيل وزارت انرژي را به مجلس ارائه دهد و مجلس نيز آن را به تصويب برساند، نه اينكه با ادغام وزارتخانه‌ی نفت در نيرو نقش يیک وزارتخانه در ديگري پررنگ و يا كمرنگ‌تر باشد.

خبر مرتبط این‌که قرار است در بودجه‌ی 90 حدود 18 درصد از درآمدهای نفتی کشور به بخش نفت اختصاص یابد.

حوصله نداشتم لینک‌ خبرها را فعال کنم. شرمنده!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *