پایگاه اطلاع‌رسانی خوشنویسی ایران

مدت زیادی نیست که محمد‌رضا سرودلیر را می‌شناسم. واقعیت‌اش فقط تا حالا یک بار صدای‌اش را از پشت تلفن شنیدم. بیشتر از طریق ایمیل و چت با او ارتباط داشته‌ام.جدا از هرگونه تمایلات سیاسی که دارد، شخصیت قابل‌احترامی‌ست.
سرودلیر، یک خوشنویس است.
سال 1351 در همدان به دنیا آمد و لیسانس روزنامه نگاری را از دانشگاه علامه طباطبایی و فوق‌لیسانس تحقیق در ارتباطات را در دانشکده‌ی صدا و سیما اخذ کرد.
خوشنویسی را در محضر اساتید قم، آقایان سید رضا بنی رضی، حسن اعرابی، حمید رجبی اصل، محمدحسین رازقی، زین‌العابدین اسماعیلی و در نهایت نزد استاد سید محمد حسینی‌موحد آموخت.
در سال 1370 دوره‌ی ممتاز را طی کرد و سال 1375 در آزمون مدرسی انجمن خوشنویسان پذیرفته شد. در روزنامه‌های زیادی قلم زده و مدتی هم واحد مرکزی خبر هم گذرانده است.
ویژگی حرفه‌ای سرودلیر در پیگیری هنر خطاطی، همانا دلبستگی او به خطوط قدما بویژه میرعلی هروی، علی رضا عباسی، میرعماد، میرزا غلامرضا، میرحسین، میرزاکاظم، درویش عبدالمجید و سید گلستانه بوده و در این راه کاملا خود را مرهون استادسیدمحمد حسینی موحد می‌داند.
اکنون هم يكشنبه در خيابان خارک – كوچه‌ی صائب – انجمن خوشنويسان تهران به تدریس خط مشغول است و در کنار همه‌ی این‌ها؛ مدیریت ارتباطات شرکت مگا موتور را بر عهده دارد. او پیش از این معاونت روابط عمومی تربیت بدنی و ارتباط با رسانه های وزارت نفت و سرپرستی شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا) را هم تجربه کرده است. .
اخیراً آقای سرودلیر، با همت شخصی خود، سایت  پایگاه اطلاع‌رسانی خوشنویسی را راه‌اندازی کرده.

khg1

این سایت با هدف توسعه و گسترش حضور خوشنویسی در عرصه‌ی اطلاع‌رسانی ‌در قالب‌های خبر – مصاحبه – مقاله – تاریخ خط – گالری تصاویر – تازه های نشر و اخبار نمایشگاه‌ها فعالیت خواهد کرد.
محمدرضا سرودلیر ضمن این‌که معتقد است به دلیل نو بودن و تازه‌کار بودن این سایت، احتمالاً نواقص بسیاری بروز خواهد کرد ولی این امید را هم دارد با همت دوستان، همه‌ی این نواقص برطرف شود تا رویکرد اطلاع‌رسانی بی‌طرفانه‌ی سایت، حفظ شود

مطالب مرتبط

یک دیدگاه در “پایگاه اطلاع‌رسانی خوشنویسی ایران

  1. من طی سال های 72 تا 75 شاگرد استاد حمید رجبی اصل در قم بودم. در هلال احمر. چه روز های قشنگی بود یادگیری در حضور ایشون. دوستان راهنمایی کنید چطور میشه ازشون خبری گرفت….

    [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *